RTU Research Information System
Latviešu English

Publikācija: Bioethanol and Furfural Joint Production from Hardwood

Publication Type Conference paper
Funding for basic activity Unknown
Defending: ,
Publication language Latvian (lv)
Title in original language Bioetanola un furfurola kopēja iegūšana no lapkoku koksnes
Title in English Bioethanol and Furfural Joint Production from Hardwood
Field of research 2. Engineering and technology
Sub-field of research 2.4 Chemical engineering
Authors Valdis Kampars
Māris Puķe
Nikolajs Vederņikovs
Keywords Bioetanols, furfurols
Abstract Naftas cenu celšanos pasaules tirgū pēdējos gados sadārdzināja sintētiskās ķīmijas produkciju un attiecīgi pacēla konkurētspēju produktiem, kurus var iegūt no augu biomasas, tajā skaitā arī etanolu un furfurolu. Pasaulē bioetanola ražošana ik gadus palielinās par 10%. Tagad etanolu ražo, galvenokārt, sintētiski vai arī fermentējot. Bet jau tuvākajā nākotnē, sakarā ar jaunu situāciju naftas tirgū, palielināsies furfurola un bioetanola kopēja ražošana, izmantojot hidrolīzes tehnoloģiju. Tāpēc visi pētījumi šajā virzienā paliek arvien aktuālāk, tajā skaitā arī furfurola un bioetanola iegūšana no lapkoku koksnes, jo šī izejviela ik gadu rodas pasaulē lielā daudzumā. Šinī darbā mums ir izpētīta furfurola veidošanās dinamika un kinētika no bērza koksnes atliekām, saglabājot celulozi tālākai pārstrādei – bioetanola iegūšanai. Iegūtie rezultāti var būt izmantoti furfurola un bioetanola iegūšanas jaunas tehnoloģijas izstrādāšanai.
Abstract in English Naftas cenu celšanos pasaules tirgū pēdējos gados sadārdzināja sintētiskās ķīmijas produkciju un attiecīgi pacēla konkurētspēju produktiem, kurus var iegūt no augu biomasas, tajā skaitā arī etanolu un furfurolu. Pasaulē bioetanola ražošana ik gadus palielinās par 10%. Tagad etanolu ražo, galvenokārt, sintētiski vai arī fermentējot. Bet jau tuvākajā nākotnē, sakarā ar jaunu situāciju naftas tirgū, palielināsies furfurola un bioetanola kopēja ražošana, izmantojot hidrolīzes tehnoloģiju. Tāpēc visi pētījumi šajā virzienā paliek arvien aktuālāk, tajā skaitā arī furfurola un bioetanola iegūšana no lapkoku koksnes, jo šī izejviela ik gadu rodas pasaulē lielā daudzumā. Šinī darbā mums ir izpētīta furfurola veidošanās dinamika un kinētika no bērza koksnes atliekām, saglabājot celulozi tālākai pārstrādei – bioetanola iegūšanai. Iegūtie rezultāti var būt izmantoti furfurola un bioetanola iegūšanas jaunas tehnoloģijas izstrādāšanai.
Reference Kampars, V., Puķe, M., Vederņikovs, N. Bioethanol and Furfural Joint Production from Hardwood. In: Mežzinātnes un prakse nozares attīstībai, Latvia, Jelgava, 16-17 April, 2008. Jelgava: LLU, 2008, pp.1-17.
Full-text Full-text
ID 3819