Zinātniskās darbības atbalsta sistēma
Latviešu English

Komercializācijas pieteikums: Blīva elektrovadoša TiO2 keramika elektrodu pielietojumam

Nosaukums Blīva elektrovadoša TiO2 keramika elektrodu pielietojumam
Anotācija

Blīva cauruļveida, cilindriska vai plākšņveida elektrovadoša keramika iegūta izmantojot ekstrūziju ar sekojošu augsttemperatūras apstrādi. Iegūtie produkti ir n-tipa pusvadītāji. Izstrādāto keramiku iespējams izmantot, lai ražotu elektrodus ar augstu korozijas noturību. Ražošanas tehnoloģija ir attīstīta līdz prototipēšanas līmenim izmantojot industriālu aprīkojumu.

Atslēgas vārdi titāna dioksīds, elektrolīze, elektrods, keramika, ekstrūzija
Autori Jānis Ločs
Jurijs Ozoliņš
Kristaps Rubenis
Agnese Pūra
Līga Bērziņa-Cimdiņa
Struktūrvienība (14400) Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūts
Saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija, NACE 2 Ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana
Tehnoloģijas/produkta apraksts

Tehnoloģijas pamatā ir komerciālu pulveru izmantošana ar 0,2 - 0,3 mikrometru lielu daļiņu izmēru, plastiskas ekstrūzijas masas izveidei, ekstrūzijas nodrošināšana, iegūto izstrādājumu kontrolēta žāvēšana, termiskā apstrāde. Tehnoloģijā izstrādāto parametru kopums nodrošina homogēnas ekstrūzijas masas iegūšanu un kvalitatīvu ekstrudātu iegūšanu.

 

1. att. Blīva elektrovadoša TiO2 keramikas elektroda paraugs.

Iespējamais pielietojums Keramikas eketrodus iespējams izmantot elektrodu izgatavošanai elektrolīzes procesos, kā arī elektrolīdiskās izgulsnēšanas iekārtās. Iegūtie elektrodi ir ar noturību pret šķīdību un oksidēšanos.
Priekšrocības

Izstrādātā ražošanas tehnoloģija ļauj iegūt relatīvi lētus elektrodus ar augstu korozijas noturību. Procesā izmantotie materiāli ir lēti un nesatur smagos vai retzemju elementus.

Tehnoloģijas gatavības līmenis Tehnoloģijas demonstrācijā mākslīgi radītā vidē: sistēmas modelis vai prototips ir pārbaudīts mākslīgi radītā vidē
Vēlamais sadarbības veids • Tehnoloģiju pārnese. • Kopēji zinātniskie un izpētes projekti tehnoloģijas uzlabošanai un pilnveidošanai. • Citi sadarbības veidi pēc abpusējās vienošanās.
Patenta numurs
  • 14365
Publikācijas
ID 17
Kontaktinformācija e-pasts: santa.puskarjova@rtu.lv un ilmars.viksne@rtu.lv, tālrunis: +371 29373757 un +371 29187403