Zinātniskās darbības atbalsta sistēma
Latviešu English

Publikācija: Kaņepju spaļu izmantošanas iespēju izpēte

Publikācijas veids Raksts konferenču tēžu krājumā
Pamatdarbībai piesaistītais finansējums Nav zināms
Aizstāvēšana: ,
Publikācijas valoda Latviešu (lv)
Nosaukums oriģinālvalodā Kaņepju spaļu izmantošanas iespēju izpēte
Nosaukums angļu valodā A Study of Capabilities of Hemp Shives Usage
Pētniecības nozare 2. Inženierzinātnes un tehnoloģijas
Pētniecības apakšnozare 2.5. Materiālzinātne
Autori Anete Ķipure
Silvija Kukle
Atslēgas vārdi hemp, renewable resources, shives
Anotācija Sējas kaņepes (Cannabis sativa L.) ir ātri augošs, daudzfunkcionāls un viengadīgs divmāju augs, no kura līdz šim visvairāk iegūtas un izmantotas šķiedras, sēklas, bet spaļi uzskatīti kā mazvērtīgi rūpnieciskās pārstrādes procesa blakusprodukti un vairums gadījumos sadedzināti. Tomēr ņemot vērā, ka pieprasījums pēc tādiem izstrādājumiem kā iepakojumi, būvmateriāli un konstrukciju materiāli autobūvei un citās jomās aug, tiek pilnveidotas esošās un veidotas jaunas tehnoloģijas, kas vērstas uz atjaunojamu resursu pilnīgu izlietojumu.
Anotācija angļu valodā Industrial hemp (Cannabis sativa L.) is a fast growing, multi-purpose and annual herbaceous plant. Up to now hemp shives have been used in different industrial applications of hemp products such as animal bedding, mulch, compost and for combustion. However, today hemp shives can be used in high-quality products such as hemp concrete and fibre board.
Atsauce Ķipure, A., Kukle, S. Kaņepju spaļu izmantošanas iespēju izpēte. No: 52. RTU Studentu zinātniskās un tehniskās konferences materiāli, Latvija, Rīga, 27.-27. aprīlis, 2011. Rīga: RTU Izdevniecība, 2011, 253.-253.lpp. ISBN 978-9934-10-260-8.
Pilnais teksts Pilnais teksts
ID 13565