Gaisa mitruma, gaisa un ledus temperatūras ietekme uz berzes pāra nerūsējošais tērauds-ledus slīdēšanu raksturojošiem parametriem
2022
Ernests Jansons

Aizstāvēšana
28.01.2022. 13:00, 417. auditorija, Ķīpsalas iela 6b, RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte

Zinātniskais vadītājs
Irīna Boiko, Kārlis-Agris Gross

Recenzenti
Ēriks Geriņš, Vadim Savich, Bojan Podgornik

Promocijas darbā pētīta vides apstākļu (gaisa mitruma, gaisa un ledus temperatūras) ietekme uz berzes pāra nerūsējošais tērauds – ledus slīdēšanu raksturojošiem parametriem (berzes koeficients, slīdēšanas laiks). Uz empīrisku mērījumu pamata izstrādāts slīdēšanu raksturojošo parametru prognozēšanas modelis, kā arī mērīšanas un prognozēšanas metodika, ņemot vērā vides apstākļus. Pētīta ledus virsmas tekstūra un mehāniskās īpašības, tērauda paraugu virsmas tekstūra, mērīta eksperimentālā parauga makroģeometrija, analizēti mērījumu precizitātes ietekmējošie faktori reālu apstākļu eksperimentu režīmā, kā arī salīdzināti eksperimentu rezultāti reālu apstākļu un laboratorijas režīmā.


Atslēgas vārdi
ledus berze, reālu apstākļu eksperimentu režīms, virsmas tekstūra, prognozēšanas modelis
DOI
10.7250/9789934227233

Jansons, Ernests. Gaisa mitruma, gaisa un ledus temperatūras ietekme uz berzes pāra nerūsējošais tērauds-ledus slīdēšanu raksturojošiem parametriem. Promocijas darbs. Rīga: [RTU], 2022. 152 lpp.

Publikācijas valoda
Latvian (lv)
RTU Zinātniskā bibliotēka.
E-pasts: uzzinas@rtu.lv; Tālr: +371 28399196