Darba slodze un tās nozīme ķīmisko vielu iedarbībā uz organismu
Tehnogēnās vides aizsardzības zinātniskās problēmas : starptautiskās zinātniskās RTU 49. konferences zinātniskie raksti 2008
aivars Bauze, Valentīna Urbāne

Darbā pētīti darba vides riski, kuri saistīti ar ķīmisko vielu lietošanu, šo risku novērtēšana un ar to saistītie faktori. Pētīta un analizēta fiziskā darba slodzes saistība ar izlietoto enerģijas daudzumu un elpošanai patērēto gaisu, kā arī fiziskā darba slodzes lieluma ietekme uz veselību, ko rada ar gaisu ieelpoto ķīmisko vielu iedarbība uz cilvēka organismu. Iegūti pārliecinoši rezultāti, ka, pieaugot fiziskajai darba slodzei, pieaug arī darba vides gaisā esošo ķīmisko vielu un putekļu ietekme uz organismu. Izstrādātas ķīmisko vielu un putekļu radītā riska sakarības saistībā ar darba fiziskās slodzes lielumu, kuras ir praktiski izmantojama, riska novērtēšanai un samazināšanai.


Atslēgas vārdi
fiziskā slodze, ķīmiskās vielas, risks, elpošanas minūtes tilpums, eksplozija, putekļi

bauze, a., Urbāne, V. Darba slodze un tās nozīme ķīmisko vielu iedarbībā uz organismu. No: Tehnogēnās vides aizsardzības zinātniskās problēmas : starptautiskās zinātniskās RTU 49. konferences zinātniskie raksti, Latvija, Rīga, 9.-10. oktobris, 2008. Rīga: Darba un civilās aizsardzības institūts, 2008, 105.-114.lpp. ISBN 978-9984-32-735-8.

Publikācijas valoda
Latvian (lv)
RTU Zinātniskā bibliotēka.
E-pasts: uzzinas@rtu.lv; Tālr: +371 28399196