Zinātniskās darbības atbalsta sistēma
Latviešu English

Publikācija: Mēbeļu un interjeru projektēšanas praksē lietojamās tehnoloģiskās vides

Publikācijas veids Publikācija RTU zinātniskajā žurnālā
Pamatdarbībai piesaistītais finansējums Nav zināms
Aizstāvēšana: ,
Publikācijas valoda Latviešu (lv)
Nosaukums oriģinālvalodā Mēbeļu un interjeru projektēšanas praksē lietojamās tehnoloģiskās vides
Nosaukums angļu valodā Technological Environment Used in Designing of Furniture and Interior
Pētniecības nozare 2. Inženierzinātnes un tehnoloģijas
Pētniecības apakšnozare 2.5. Materiālzinātne
Autori Silvija Kukle
Edgars Kirilovs
Atslēgas vārdi CAD tehnoloģiskās vides, ArchiCAD, mēbeļu projektēšana, datu importēšan
Anotācija Rakstā atspoguļoti pētījuma rezultāti, kas veikti interjera un mēbeļu projektēšanas uzņēmumos, lai izzinātu, kādas ir populārākas projektēšanas programmas, kas ir šo programmu mērķa auditorija, kāda ir cenu amplitūda un kādas ir iespējas attiecīgās programmas sasaistei ar CNC darbagaldiem. Programmatūru specifikas atspoguļotas kopsavilkuma tabulā. Veiktais pētījums par projektēšanā lietotajām programmām rāda, ka ArchiCAD ir viena no pieprasītākajām programmām, bet ne tik pieprasīta kā AutoCAD un 3DmaxStudio. Tiešu datņu importu uz CNC darbmašīnām pagaidām nevar nodrošināt neviena no apskatītajām automatizētās projektēšanas programmām. Vistuvāk risinājumam šobrīd ir AutoCAD un Woody projektēšanas programmas: tās nodrošina projektu datņu importu uz specializētajām interfeisa programmām, kas transformē DWG, DXF, STG tipa datnes CNC vadības programmās.
Anotācija angļu valodā In the paper is given a chance to get to know the projecting program ArchiCad that gives chance for civil engineer professionals and also for amateurs to construct „virtual houses” with virtual elements like walls, floors, roofs, donors, Windows and furniture. You can form everything in 2D or 3D representations. To know better the development of ArchiCad, the history of the program has been showed. There are also shown results of a survey about most popular projecting programs used in different companies all over the world (Europe, Latvia, other countries). The conclusion and comparison of the programs is showed in Table1.
Atsauce Kukle, S., Kirilovs, E. Mēbeļu un interjeru projektēšanas praksē lietojamās tehnoloģiskās vides . Materiālzinātne. Tekstila un apģērbu tehnoloģija. Nr.4, 2009, 77.-81.lpp. ISSN 1691-3132.
Pilnais teksts Pilnais teksts
ID 6324