Fotopletizmogrāfijas ierīces izmantojamība biomedicīniskajā apģērbā
2010
Viktorija Mečņika, Edgars Kviesis, Zbignevs Macinkevics, Renārs Erts, Ivars Krieviņš

Sociālo un ekonomisko faktoru ietekmē kļūst aktuālāks jautājums par viedo tehnoloģiju integrācijas iespējām apģērbos un tekstilizstrādājumos. Par vienu no perspektīvākiem virzieniem šajā nišā var uzskatīt biomedicīnisko apģērbu izstrādi. Apģērbi ar fizioloģisko parametru telemonitoringa iespējām var būt plaši pielietoti veselības aprūpes sfērā atkarībā no biomedicīniskā tekstilizstrādājuma īpatnībām un tehnoloģiskām iespējām. To pielietojamība var būt it sevišķi lietderīga pacientiem ar kardiovaskulārās sistēmas traucējumiem profilaktiskās uzraudzības nolūkos, rehabilitācijas laikā un klīniskajā praksē, piemēram, kā palīgdiagnostikas ierīce. Esošo biomedicīnisko apģērbu izstrādē pārsvarā uzmanība ir vērsta sirdsdarbības parametru reģistrācijai un analīzei ar elektrokardiogrāfijas (EKG) metodes palīdzību, un ir vairākas veiksmīgas izstrādnes ar apģērbā integrētajiem EKG elektrodiem. Par citu perspektīvu metodi reģistrēto datu informativitātes ziņā var izskatīt fotopletizmogrāfiju (PPG). Tā ir samērā vienkārša un relatīvi pieejama sirds un asinsrites sistēmas parametru reģistrācija. Atslēgas vārdi: biomedicīniskais apģērbs, fizioloģiskie parametri, telemonitorings, fotopletizmogrāfija, PPG sensors, sirdsdarbības frekvence, sirdsdarbības cikla garums.


Atslēgas vārdi
biomedical garment, physiological parameters, tele-monitoring, photoplethysmography, PPG sensor, heart rate, heart rate frequency, heart rate cycle

Mečņika, V., Kviesis, E., Macinkevics, Z., Erts, R., Krieviņš, I. Fotopletizmogrāfijas ierīces izmantojamība biomedicīniskajā apģērbā. Materiālzinātne. Tekstila un apģērbu tehnoloģija. Nr.5, 2010, 188.-193.lpp. ISSN 1691-3132.

Publikācijas valoda
Latvian (lv)
RTU Zinātniskā bibliotēka.
E-pasts: uzzinas@rtu.lv; Tālr: +371 28399196