Zinātniskās darbības atbalsta sistēma
Latviešu English

Publikācija: Transporta un mašīnzinību fakultātei 145 gadi

Publikācijas veids Publikācija RTU zinātniskajā žurnālā
Pamatdarbībai piesaistītais finansējums Nav zināms
Aizstāvēšana: ,
Publikācijas valoda Latviešu (lv)
Nosaukums oriģinālvalodā Transporta un mašīnzinību fakultātei 145 gadi
Nosaukums angļu valodā 145 Years of Transport and Mecanical Engineering Faculty
Pētniecības nozare 2. Inženierzinātnes un tehnoloģijas
Pētniecības apakšnozare 2.3. Mašīnbūve un mehānika
Autori Jānis Ozoliņš
Atslēgas vārdi 145 years of transport and mecanical engineering faculty
Anotācija Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultāte 2009.gadā atzīmē savu 145.gadskārtu. Kopš iepriekšējās jubilejas it kā pagājis neliels laika sprīdis, bet tas nesis lielas pārmaiņas. Tad bija t.s. treknie gadi, kad pieauga finansējums augstākai izglītībai, pasniedzējiem sāka maksāt lielākas algas, studiju beigušie sāka skatīties augstskolas virzienā. Mācības doktorantūrā kļuva konkurētspējīgas ar darbu rūpniecībā. Sponsoru atbalsts ļāva fakultātes iepriekšējo jubileju atzīmēt Latviešu biedrības namā.
Anotācija angļu valodā Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultāte 2009.gadā atzīmē savu 145.gadskārtu. Kopš iepriekšējās jubilejas it kā pagājis neliels laika sprīdis, bet tas nesis lielas pārmaiņas. Tad bija t.s. treknie gadi, kad pieauga finansējums augstākai izglītībai, pasniedzējiem sāka maksāt lielākas algas, studiju beigušie sāka skatīties augstskolas virzienā. Mācības doktorantūrā kļuva konkurētspējīgas ar darbu rūpniecībā. Sponsoru atbalsts ļāva fakultātes iepriekšējo jubileju atzīmēt Latviešu biedrības namā.
Atsauce Ozoliņš, J. Transporta un mašīnzinību fakultātei 145 gadi. Humanitārās un sociālās zinātnes. Nr.16, 2010, 64.-66.lpp. ISSN 1407-9291.
Pilnais teksts
ID 9218